Деяка інформація про омелу

омела, фото опис

Омела-рослина-паразит, яке відноситься до загону санталових. Існує 1,300 видів омели, які можна знайти в тропічних і помірних регіонах по всьому світу. Омела може вижити в різних середовищах існування – від лісів помірного поясу до напівзасушливих районів, пустель і напівтропічних водно-болотних угідь. Двадцять видів омели (більшість з яких обмежена невеликими і часто ізольованими територіями) перераховані як знаходяться під загрозою зникнення через руйнування середовища проживання та/або втрати рослин-господарів.

Цікаві факти:

Омела-деревний чагарник, який може досягати 1,5 м в ширину і важити 23 кг.через незвичайну морфології рослина отримала назву «мітли відьом».

У омели вічнозелені, овальні листя з гладкими краями. Вони розташовані на стеблі попарно.

Омела-це дводомний чагарник, тобто чоловічі і жіночі квіти її розвиваються на окремих рослинах. Залежно від виду Квіти можуть бути маленькими або великими, жовтими, зеленими або червоними.

Квіти є багатим джерелом нектару, який приваблює метеликів, бджіл і птахів, відповідальних за запилення рослини.

Плід-Біла ягодоподібна кістянка. Дозрілі плоди деяких видів вибухають, вивільняючи насіння, які можуть приземлитися на відстані 15 м від материнської рослини. Інші види залежать від птахів і ссавців, які поїдають фрукти і виводять насіння з фекаліями.

Клейка речовина, що називається вісцин, навколо насіння омели білої полегшує приклеювання до гілок рослини-господаря.

Омела відноситься до групи напівпаразитарних рослин (частковий паразит). Вона розвиває спеціалізовані коріння трубчастої форми, звані гаусторіями, які проникають в гілки і коріння найближчих рослин і беруть поживні речовини, яких потребує омела.

Незважаючи на те, що омела здатна до фотосинтезу, вона поглинає більшу частину поживних речовин і цукру з рослини-господаря. Отже, господар уповільнює зростання і передчасно вмирає.

Наукова назва американської омели:» Форадендрон «по-грецьки означає»Злодій дерева”. Назва відноситься до напівпаразитичного життя рослини.

Ягоди омели отруйні для людини, але є важливим джерелом їжі для птахів і різних ссавців.

Багато птахів гніздяться на Омелі. Деякі види білок використовують її як укриття.

Гілки омели (повішені на дверях) використовували проти відьом і привидів в середні століття. Сьогодні омела-невід’ємна частина різдвяних прикрас, особливо в США. Романтичний звичай цілувати “захопленого” під омелою-багатовікова традиція, яка досі живе в Штатах.

У минулому рослина використовувалося для лікування прокази, гіпертонії, болю і кишкових глистів. Сьогодні екстракт омели використовується в Європі для лікування раку товстої кишки.

Омела-багаторічна рослина, тобто живе два роки в дикій природі.

Подорож в Мілан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *