Перш ніж подати до суду на Nca Group, Facebook нібито шукав їх програмне забезпечення, щоб краще шпигувати за користувачами

nso-group-facebook

Компанія Facebook WhatsApp знаходиться в розпалі судового процесу проти ізраїльського підрозділу мобільного стеження NSO Group. Але перед тим, як скаржитися на методи компанії, Facebook, здається, хотів використати їх у власних цілях, згідно з свідченнями засновника NSO Шалева Хуліо.

У минулому році з’явилися новини про експлойт, який може бути використаний для установки одного з шпигунських пакетів NSO, Pegasus, на пристрої, що використовують WhatsApp. Останній подав до суду на першого через це, заявивши, що більше сотні правозахисників, журналістів та інших осіб зазнали нападу з використанням цього методу.

У WhatsApp звинувачує і судить-мобільні шпигунські групу по НСО за свого нульового дня дзвоню експлуатувати

У минулому році Facebook також остаточно закрив Onavo, VPN-додаток, який він придбав у 2013 році і перетворився на бекдор-метод збору всіляких даних про своїх користувачів-але не так багато, як їм хотілося б, за словами Хуліо. У документі, поданому вчора до суду, він стверджує, що Facebook в 2017 році звернувся до групи НСО за допомогою в зборі даних на пристроях iOS, стійких до звичайних трюків:

У жовтні 2017 року до НСО звернулися два представники Facebook, які попросили придбати право на використання певних можливостей Pegasus, того ж програмного забезпечення НСО, яке обговорювалося в скарзі позивачів. Представники Facebook Facebook заявили, що вони стурбовані тим, що їх метод збору даних Користувача за допомогою Onavo Protect менш ефективний на пристроях Apple, ніж на пристроях Android. Представники Facebook Facebook Facebook також заявили, що Facebook хоче використовувати передбачувані можливості Pegasus для моніторингу користувачів на пристроях Apple і готові платити за можливість моніторингу Onavo Protect користувачів. Facebook запропонував платити НСО щомісячну плату за кожного користувача Onavo Protect.

НСУ відмовилася, оскільки вона стверджує, що надає своє програмне забезпечення урядам тільки з метою забезпечення дотримання законів. Але є певна іронія в тому, що Facebook хоче використовувати проти своїх користувачів те саме програмне забезпечення, яке він пізніше буде засуджувати, будучи використаним проти своїх користувачів. (WhatsApp зберігає деяку незалежність від своєї материнської компанії, але ці події відбуваються значно пізніше покупки і організаційної інтеграції в Facebook.)

Представник Facebook Facebook Facebook не заперечував, що представники компанії звернулися до NSO Group в той час, але сказав, що свідчення були спробою “відволіктися від фактів” і містили “неточні уявлення як про свої шпигунські програми, так і про дискусії з людьми, які працюють в Facebook.”Ми, ймовірно, можемо очікувати більш повного спростування у власних заявках компанії найближчим часом.

Facebook і WhatsApp, цілком вірно, стурбовані тим, що ефективні, секретні методи вторгнення, подібні до тих, які розробляються і продаються групою NSO, небезпечні в чужих руках — як це було продемонстровано націлюванням на активістів і журналістів, а можливо, навіть на Джеффа Безоса. Але незалежно від того, наскільки обґрунтовані побоювання Facebook, статус компанії як найвідомішого колекціонера та торговця приватною інформацією у світі робить її праведну позицію важко сприймати серйозно.

Netflix запускає щотижневу серію Instagram Live про те, як впоратися з пандемією COVID-19
Фото знаменитостей - Кеті Перрі-фотосесія для журналу H&M

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *