Відповідальне використання штучного інтелекту для боротьби з пандемією коронавірусу

ai

Поява нового коронавірусу повалило світ в сум’яття. COVID-19, хвороба, викликана вірусом, досягла практично всіх куточків світу, причому кількість випадків захворювання перевищила мільйон, а кількість смертей у всьому світі перевищила 50 000. Це ситуація, яка так чи інакше вплине на всіх нас.

З введенням блокувань, обмежень на пересування, закриттям кордонів та іншими заходами щодо стримування вірусу оперативне середовище правоохоронних органів і тих служб безпеки, яким доручено захищати населення від шкоди, раптово стало ще складнішим. Вони опиняються в центрі безпрецедентної ситуації, граючи вирішальну роль в зупинці поширення вірусу і збереженні громадської безпеки і соціального порядку в цьому процесі. У відповідь на цю зростаючу кризу багато хто з цих установ та організацій звертаються до AI та пов’язаних з ним технологій для надання підтримки унікальними та інноваційними способами. Розширення можливостей спостереження, моніторингу та виявлення знаходиться на найвищому місці в списку пріоритетів.

Наприклад, на початку спалаху хвороби агентство Рейтер повідомило про випадок в Китаї, коли влада покладалася на камери розпізнавання осіб для відстеження людини з Ханчжоу, який подорожував в постраждалому районі. Коли він повернувся додому, місцева поліція була там, щоб проінструктувати його, щоб він сам наклав карантин або зіткнувся з наслідками. Поліція в Китаї та Іспанії також почала використовувати технології для забезпечення дотримання карантину, причому безпілотні літальні апарати використовуються для патрулювання і передачі аудіоповідомлень громадськості, закликаючи їх залишатися вдома. Люди, що летять в аеропорт Гонконгу, отримують контрольні браслети, які попереджають владу, якщо вони порушують карантин, залишаючи свій будинок.

у Сполучених Штатах компанія зі спостереження оголосила, що її тепловізійні камери з поліпшеним штучним інтелектом можуть виявляти лихоманку, в той час як в Таїланді прикордонники в аеропортах вже пілотують біометричну систему огляду з використанням камер виявлення лихоманки.

Поодинокі випадки або нова норма?

З урахуванням того, що кількість випадків захворювання, смертей і країн, що знаходяться в ізоляції, зростає тривожними темпами, ми можемо припустити, що вони не будуть ізольованими прикладами технологічних інновацій у відповідь на цю глобальну кризу. У найближчі дні, тижні та місяці цієї спалаху ми, швидше за все, побачимо, що все більше і більше випадків використання ІІ виходять на перший план.

Хоча застосування AI може відігравати важливу роль у захопленні влади в цій кризі і навіть захистити офіцерів і посадових осіб від зараження, ми не повинні забувати, що його використання може викликати дуже реальні і серйозні проблеми в області прав людини, які можуть завдати шкоди і підірвати довіру, що надається уряду громадами. Права людини, громадянські свободи і основоположні принципи права можуть бути викриті або порушені, якщо ми не будемо йти цим шляхом з великою обережністю. Якщо ящик Пандори буде відкритий, то шляху назад вже не буде.

У своїй публічній заяві від 19 березня спостерігачі за свободою вираження поглядів та свободу засобів масової інформації Організації Об’єднаних Націй, Міжамериканської комісії з прав людини і представника з питань свободи засобів масової інформації Організації з безпеки і співробітництва в Європі опублікували спільну заяву про заохочення і захист доступу до інформації та вільного потоку інформації під час пандемії і особливо відзначили зростаюче використання технології епіднагляду для відстеження поширення коронавіруса. Вони визнали, що існує необхідність в активних зусиллях по боротьбі з пандемією, але підкреслили, що “вкрай важливо також, щоб такі інструменти були обмежені у використанні, як з точки зору мети, так і з точки зору часу, і щоб індивідуальні права на недоторканність приватного життя, недискримінацію, захист журналістських джерел та інші свободи були суворо захищені.”

Це не просте завдання, але необхідне. Так що ж ми можемо зробити?

Способи відповідального використання штучного інтелекту для боротьби з пандемією коронавірусу

  1. анонімізація даних: у той час як деякі країни відстежують окремих підозрюваних пацієнтів і їх контакти, Австрія, Бельгія, Італія і Великобританія збирають анонімізовані дані для вивчення руху людей в більш загальному вигляді. Цей варіант як і раніше надає урядам можливість відстежувати переміщення великих груп, але зводить до мінімуму ризик порушення прав на конфіденційність даних.
  2. обмеження мети: персональні дані, які збираються і обробляються для відстеження поширення коронавірусу, не повинні повторно використовуватися для інших цілей. Національні органи влади повинні прагнути до того, щоб великі обсяги персональних і медичних даних використовувалися виключно з міркувань громадської охорони здоров’я. Ця концепція вже діє в Європі в контексті загального Регламенту Європейського Союзу з захисту даних (GDPR), але прийшов час, щоб вона стала глобальним принципом для ШІ.
  3. обмін знаннями і даними відкритого доступу: генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш наполягав на тому, що “глобальні дії і солідарність мають вирішальне значення” і що ми не переможемо в цій боротьбі поодинці. Це застосовується на багатьох рівнях, навіть для використання ai правоохоронними органами та службами безпеки в боротьбі з COVID-19. Ці установи та організації повинні співпрацювати один з одним та з іншими ключовими зацікавленими сторонами в громаді, включаючи громадськість та організації громадянського суспільства. Слід обмінюватися прикладами використання ШІ і даними, а також сприяти підвищенню прозорості.
  4. обмеження за часом: хоча кінець цієї пандемії на даний момент здається досить далеким, вона прийде до кінця. Коли це станеться, національна влада повинна буде скоротити свої нещодавно придбані можливості моніторингу після цієї пандемії.

Як зауважив Юваль Ноа Харарі у своїй недавній статті ” тимчасові заходи мають неприємну звичку переживати надзвичайні ситуації, особливо коли на горизонті завжди маячить Нова надзвичайна ситуація.”Ми повинні забезпечити, щоб ці виняткові можливості дійсно були скорочені і не стали новою нормою.

В рамках системи організації Об’єднаних Націй Міжрегіональний науково-дослідний інститут організації Об’єднаних Націй з питань злочинності та правосуддя (ЮНІКРІ) працює над просуванням таких підходів до ІІ, як ці. Вона створила спеціалізований центр штучного інтелекту і робототехніки в Гаазі і є одним з небагатьох міжнародних суб’єктів, спеціально займаються вивченням штучного інтелекту в контексті попередження злочинності і боротьби з нею, кримінального правосуддя, верховенства права і безпеки. Вона допомагає національним органам влади, зокрема правоохоронним органам, зрозуміти можливості, що відкриваються цими технологіями, і в той же час орієнтуватися в потенційних пастках, пов’язаних з цими технологіями.

Тісно співпрацюючи з Міжнародною організацією кримінальної поліції( Інтерпол), ЮНІКРІ створив глобальну платформу для правоохоронної діяльності, сприяючи обговоренню питань штучного інтелекту, виявленню практичних прикладів використання та визначенню принципів відповідального використання. В рамках цього форуму була виконана велика робота, але це ще тільки початок, і попереду чекає довгий шлях.

Хоча пандемія COVID-19 продемонструвала кілька новаторських варіантів використання, а також нагальну необхідність того, щоб уряди зробили все можливе для припинення поширення вірусу, важливо не допустити, щоб розгляд основних принципів, прав і поваги верховенства права було відкладено в сторону. Позитивна сила і потенціал штучного інтелекту цілком реальні. Це може допомогти тим, хто бере участь у цій битві, сповільнити поширення цієї виснажливої хвороби. Це може допомогти врятувати життя людей. Але ми повинні зберігати пильність і прагнути до безпечного, етичного та відповідального використання ШІ.

Дуже важливо, щоб навіть у часи великої кризи ми зберігали свідомість подвійності ШІ і прагнули просувати ШІ на благо.

Zoom визнає, що деякі дзвінки були направлені через Китай помилково
Tesla поставляє 88 400 електромобілів, перевершивши очікування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *